İzmir Kaçak Su Tespiti

Home İzmir Kaçak Su Tespiti

 

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Evinizde ya da yukarıda saydığımız mekanlardan herhangi birinde iseniz ve tüm musluklarınız kapalı olduğu halde su sayacınız sürekli dönüyorsa bir yerlerde su kaçağı olduğundan emin olabilirsiniz. Su sayacınızın sürekli döndüğünü fark etmemiş olabilirsiniz. Hiç birimiz musluklarım kapalı su sayacıma bir bakayım sürekli dönüyor mu demeyiz. Fakat faturalar geldiğinde yüksek tutarları gördüğümüzde sayacın yanına kesinlikle uğrarız…

Tel: 0552 575 36 27

Faturalar ve sayaç dışında alt komşumuz bir gün kapımızı çalabilir banyosunun tavanının rutubetlendiği şikayetiyle bize gelebilir.  Su kaçağı olduğunda seramikleriniz arasındaki derzler renk değiştirmeye ya da zeminde ister kuru ister ıslak olsun yüzeye su çıkmaya başladıysa bir yerde su kaçağı olduğuna emin olabilirsiniz.

Aslını söylemek gerekirse su kaçağı varlığının tespitini duvarlarda oluşan rutübet izlerinden, ıslaklıklardan kolaylıkla anlayabilir ve tüm bu problemlerin önüne hızlı kararlar alarak geçebiliriz.

 
Su Kaçağı Bulma ve Kameralı Su Kaçağı Tespitinde %100 Tespit Garantisi
Profesyonel Ekibimizle Sizlere Tam Hizmet Kalitesi Sunuyoruz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağı tespitinde, duvarlarda meydana gelen nemıslaklık ve akıntılar büyük sorun oluşturmaktadır. Bu durumda su kaçağı tespiti yapmak oldukça zordur. Kaçağın nereden kaynaklandığı veya hangi duvardan, zeminden geldiği anlaşılmamaktadır. Kimi zaman kırmadan su kaçağı tespiti yaparken gereksiz tadilatlara girilse bile, yine de doğru kaçak tespiti yapılamamaktadır. Kırmadan İzmir su kaçağı bulma ve kırmadan su kaçağı tamiri yapmak için su sızıntısı tespit edilen bölgenin net olarak belirlenmesi gerekmektedir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti İle Değerli Müşterilerimize Ekstra Maliyetler Çıkarmıyoruz.

Su Kaçağı Tespit Hizmeti  ve Su Kaçağı Bulma Hizmeti Bizim İşimiz…

İzmir Su Kaçağı Bulma; Aşağıda sizlere en çok uyguladığımız su kaçağı bulma yöntemlerini sıralıyoruz:

  1. Termal kamera ile sıcak su kaçaklarının tespiti yapılır.
  2. Boru kamerası kullanılarak görüntüleme yapılır.
  3. Boruya verilen gazı izleme işlemi yapılır.
  4. Boyalı su kullanma.
  5. Ortamda en fazla nem bulunan bölgeyi tespit etme.
  6. Manyetik cihazla alan dinleme yapmak.

İzmir Su Kaçağı Bulma – Tespiti

İski tarafından su kaçağı tespiti yalnızca iskinin genel alanında olan bölümler için geçerlidir. Eğer su kaçağı sorununuz bina içerisinde ise tesisatçının bu sorunu çözmesi gerekir. Çünkü iski bina içerisine su vermez bundan dolayı iskinin kendi alanının dışındaki bölümler veya meskenler tamamen mülk sahibi ile ilgilidir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespit yöntemlerinde artık en ileri teknolojilerin kullanılıyor olması nedeni ile etrafa herhangi bir zarar verilmeyerek kolayca kırmadan su kaçağı bulma ve tamir işlemi yaparak sizlere ekstra maliyetler çıkarmamaktadır. Su kaçağı tespiti için özel olarak üretilmiş cihazları kullanarak işlemlerini gerçekleştiren profesyonel ekip, yalnızca o sorunlu bölge ile ilgili işlem yapmakta ve kısa sürede sorunun kaynağını bularak çözüm yollarını uygulamaktadır.

Kırmadan izmir su kaçağı bulma ve tespit sorunları için sizlere 7/24 destek vermek için hazır olan sitemizi değerlendirebilir gerekli bilgileri alabilir ve kırmadan su kaçağı bulma sorunuzu çözüm için destek alabilirsiniz.

su kaçağı tespiti cihazı

Sorunun ilerleyen zamanlarda tekrarlanmasını önlemek adına en etkili yöntemler kullanılarak titizlikle gerçekleştirilen su kaçağı bulma işlemleri, mevcut ekipmanlar sayesinde kusursuz bir şekilde sona erdirilmektedir.

Birçok farklı şekilde kendini gösteren su kaçağı sorunlarına zamanında çözüm bulanmazsa ileride çok daha büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle siz de böyle bir durumda vakit kaybetmeden işin uzmanları ile görüşmeyi ihmal etmeyin.

Su Kaçağı Bulma Hakkında Aklınıza Takılanlar

Teknolojinin bu denli gelişmediği dönemlerde tesisatlar kırılarak veya yıkılarak su kaçağı bulma problemleri giderilmekteydi. Su kaçağının yerini tespit edinceye kadar tesisat kırılmaktaydı. Bu durum hem zaman kaybına yol açmakta, hem de maddi açıdan insanları zorlamaktaydı. Üstelik su kaçağı sorunu örneğin banyodayken, mutfaktaki tüm tesisat kırılıp dökülürdü ama sonunda sorunun banyoda olduğu tespit edilirdi. Bu durumda da gereksiz yere tadilatlar ortaya çıkardı. Günümüzde dahi İzmir su kaçağı bulma ile alakalı insanların aklına takılan en büyük soru işareti, su kaçağı tespiti sırasında duvarların, parkelerin, derzlerin kırılıp dökülecek olmasıdır. Her sektörde olduğu gibi su kaçağı bulmada da teknolojinin gelişmesi ile birlikte teknolojik cihazlar kullanılmaya başlanmıştır. Teknoloji ile birlikte su kaçağı bulma yöntemleri geliştirilmiştir. Alttaki makalemizde su kaçağı bulma yöntemleri nelerdir okuyup öğrenebilirsiniz.

İzmir Su Kaçağı Bulma ve Kameralı Su Kaçağı Tespiti

İzmir su kaçağı bulma yöntemlerinde öncelikli olarak kaçağın meydana gelme nedeni tespit edilir ve buna göre belirlenen bölgeye kameralı su kaçağı tespiti işlemi yapılır.. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra uzman ekip özverili bir çalışma sonrasında sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırmakta ve bu durumun hayatınızı olumsuz etkilemesini önlemektedir.

Kaçak Su Bulma

Kaçak su bulma işlemi için yapılan çalışmaların başında tespit işlemi gelmektedir. Öncelikle kaçak su bulma işlemi için gerekli cihazlar ile tespit yapılır ve kaçak su bulunur. Bu işlemler için ekstra bir ekipmana gerek duyulmaz mevcut ekipmanlarımız ile kaçak su bulma işlemini kolayca yapabiliriz. Bazen uğraştırıcı ve can sıkıcıda olsa tüm su kaçağı sorunlarınız için artık Tıkanıklık Merkezi var.

Su Kaçak Bulma Nasıl Yapılır ?

Su kaçak bulma teknolojik cihazlar yardımıyla kırmadan dökmeden kolayca bulunur. Bu sorun ortadan kaldırmak için tesisat ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermek için her zaman hazırdır. Su kaçak bulma aslında su kaçağı tespiti ile aynı işlemler sonucunda bulunur.

Su Kaçak Tespiti Kim Yapar ?

Su kaçak tespiti İzmir ilinde genelde su kaçağı tespitçiler ve tesisatçılar yapar. Tesisatçıların ellerinde bulunan kamera vb. tespit cihazları vasıtasıyla su kaçak tespiti işlemleri artık günümüzde kolayca yapılmaktadır. Su kaçak tespiti yaptırmak isteyen müşterilerimiz. Bizlere ulaşarak hem bilgi alabilirler hemde su kaçağı sorunlarını teknik destek ekibimizle çözebilirler.

 

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

– Kamera ile su kaçağı bulma yöntemi en etkili ve kesin çözüm sunan bir kaçak bulma yöntemidir. Bu yöntem ile kameralar giderlere salınır ve tüm giderler dolaştırılarak boruların sağlamlığıve deforme olup olmadığı kontrol edilir. Delik ve kaçak olan yer tespit edilerek çalışma daha geniş alanlara yayılmadan tamamlanır. Böylece nokta atışı yapılmış olunur.

– Termal kamera yöntemi de oldukça başarılı yöntemler arasında yer almakta. Bu yöntem her ne kadar gidere salınan kamera yöntemi kadar başarılı olamasa da, yine de bilinen etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Termalkamera ile mekânlar kontrol edilir ve ıslak olan zeminler termal kamera sayesinde tespit edilir.

– Su kaçağında kullanılan son teknoloji yöntemlerden bir diğeri de akustik dinleme yöntemidir. Bu yöntemde özel cihazlar ile kaçak olduğu düşünülen mekânlar dinlenir. Yüksek ses tespiti sayesinde, kaçak olan yer tespit edilir ve tamir edilir.

– Bilinen diğer klasik ve günümüzde kullanımı neredeyse son bulmakta olan yöntemler ise, tüm tesisatı kırmak ve nemlenme meydana gelen alanların direk olarak kırılmasıdır.

Kaçak Su Tespiti Nasıl Yapılır?  ve Su Sızıntısı Tespiti Nasıl Giderilir?

Kaçak su tespiti yapmak için öncelikle gerekli kamera ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Kamera ile nemlenen bölüm incelenerek gerekli tespit çalışması yapılmaya başlanır. Kaçak su tespiti için gerekli olan ekipmanlar firmamız bünyesinde mevcuttur.

Noktasal Su Kaçağı Bulma ve Tespiti Sonrası Bakım Onarım Çalışması

Su sızıntısı tespiti nasıl yapılır aşağıda birlikte takip edelim…

1- Sızıntının çıkabileceği bölümler tespit edilir.

2- Belirlenen bölümler kamera veya diğer ekipmanlar ile detaylı incelenir.

3- Detaylı olarak incelenen bölümlere tesisat ekibimiz tarafından ufak müdahaleler edilir.

4- Bazı durumlarda tesisat ekibimiz tarafından kırma işlemi yapılabilir.

Sonuç olarak su sızıntısı tespiti yapılan bölümler onarımdan geçirilerek su sızıntısı sorununuz ortadan kaldırılmış olur.

Su Kaçağı Teknolojik Ekipmanlar ile Nasıl Tespit Edilir?

Firmamız eski yöntemleri kullanarak çalışmamakta yeni metotlar ve yeni yöntemler geliştirerek hizmet vermektedir. Deneyimli ve eğitim almış uzman ekiplerimizce yeni yöntemler ve modern teknolojik cihazlar kullanılarak kırmadan su kaçağı tespiti çok rahat bir biçimde anlaşılabilmektedir. Cihaz olarak ekibimiz personelleri akustik ses dinleme cihazı ya da görüntülü tespit yapan cihaz kullanmaktadırlar.

Bu sayede sorunu çok kısa bir süre içerisinde çözmektedirler. Gereksiz duvar kırma ve tadilat sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Nokta olarak kaçak tespiti hem daha hızlı ve güvenilir onarım yapılmasını sağladığı gibi, daha az maliyetle sorunu çözmektedir.

Özetle bir mekanda en son karşılaşılması istenilen problemlerden biri su kaçağı problemleridir. Çünkü mekanlarda oluşan su kaçakları ciddi anlamda maddi zararlara yol açmaktadır. Eski su kaçağı bulma yöntemleri kullanıldığında ise hem işlemler zorlu olmakta, hem de aksine daha fazla maddi zararlar yaşanmaktadır. Bu durumda size en büyük tavsiyemiz su kaçağı bulma yöntemleri bir hayli farklılık gösterdiği için mutlaka işinin ehli bir usta eşliğinde ve uzman bir ekiple çalışmanız gerekmektedir. Tıkanıklık Merkezi olarak tüm kadromuz ile sizlere su kaçağı bulma sorununuzda kırmadan su kaçağı tespiti ve sonrasında kırmadan su kaçağı tamiri son sistem makinelerimiz ve harika kadromuzla hizmet vermek için hazırız.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Su Kaçağı Bulma Hizmet Bölgelerimiz;

İzmir’in tüm semtlerine hizmet veriyoruz. Bizleri arayan müşterilerimiz bulundukları bölgeyi bize tarif etmeleri durumunda hızlıca servisimiz sorunun olduğu yere doğru harakete geçmektedir.  kırmadan su kaçağı tespiti 7/24 kaliteli hizmet vermekteyiz.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır ?

Su kaçağı tespiti ve tamiri özel cihazlarla birlikte noktasal olarak olarak bulunur ve gerek görülürse bulunan su kaçağkları tamir edilir.

İzmir Su kaçağı tespiti üstün teknolojili cihazlarımızla yaptığımız noktasal olarak belirleme şekline denir.

Bulunan su kaçağı bölgelerine yapılan her türlü minik kırım işlemleri ve tespit işlemlerine su kaçağı tamiri denir. Su kaçağı tespiti ve tamiri ekiplerimiz tarafında uygun maliyetlerde yapılmaktadır.

Tamir durumu olmayan işlemerde genel tesisat bakımı ile sizleri yüksek maliyetli işlemlerden kuratıryoruz.

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Tesisatta su kaçağını anlamak için ilk yapmanız gereken tüm muslukları kapatıp su sayacının dönüp dönmediğini kontrol etmek olacaktır.

Diğer bir su kaçağını anlamanın yöntemi ise alt komşu duvar yüzeylerini incelemek olacaktır çünkü duvar yüzeyleri eğer nemli ise su kaçağı sorunu ile karşı karşıyasınız demektir.

Steteskop İle Su Kaçağı

Stetoskop genellikle doktorların kullandığı sesleri daha iyi şekilde algılamaya yarayan bir hassas ses dinleme aygıtıdır. Bu alet yardımı ile evde kendiniz su kaçağı tespiti için ön analiz yapabilirsiniz. Öncelikle bazı noktalara dikkat etmeniz gerekebilir. Bu noktalara dikkat ettiğinizde su kaçağını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken ilk önemli konu kaçağın noktasal olarak tespitidir. Bu aygıt ile noktasal olarak su kaçağı tespiti yapmanız mümkün olabilir. Fakat cihazı sağlıklı kullanmanız ve sonuçları iyi yorumlamanız gerekir. Diğer önemli konu ise bazı durumlarda yanlış bilgilere ulaşabilirsiniz. Tam anlamıyla doğru noktasal tespit noktasını bulamayabilirsiniz.

Bu da ek maliyetlere sebep olabilir. Siz de bu iki konuya dikkat ederek stetoskop ile su kaçağı tespiti evde yapabilirsiniz.

İnternette yapılan kırmadan su kaçağı tespiti izmir ile ilgili aramalar

Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları

Kameralı su kaçak tespit fiyatlarını aşağıda sizler için derledik. Su kaçağı tespiti fiyatları her yıl oldupu gibi bu yılda sizlere makul fiyatlarda sunmaya özen gösteriyoruz. Fakat İzmir için öngördüğümüz su kaçağı tespiti fiyatları 130 tl‘den başlamaktadır.

su kaçağı tespiti fatih ve İstanbu’un diğer ilçelerine gezici servis noktalarımız mevcuttur. Sizlere bir telefon kadar yakın olan servislerimize bizleri arayarak veya iletişim bölümlerinden bizlere yazarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

kameralı su kaçak tespit cihazı fiyatları için verdiğimiz link yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Su Kaçağı Bulma ve Su Kaçağı Tespiti Fiyatları 2021

Su kaçağı tespit edilirken artık borulara ulaşmak için fayansbeton gibi maddeleri kırarak işlem yapılmamaktadır. Su kaçağını tespit etmek için kırmadan bu işlemi başarabilen firmalar bulunmaktadır. Genel olarak su kaçağı tespiti fiyatları ve su kaçağı bulma fiyatları firmadan firmaya ve dönemden döneme, kullanılan yöntem ve cihaza göre değişiklikler gösterse bile ortalama bir fiyat bulunmaktadır. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra yapılan işlem su kaçağı tamir fiyatları nı belirlemek olacaktır. Çünkü tespit etmek tamir etmek değildir. Önce tespiti veya bulunurluğu yapılır daha sonra su kaçağı tamir fiyatları belirlenir..

izmir-komple-tadilat

Nasıl Çalışıyoruz?
4 Adımda Tesisatçı İhtiyacınızı Giderelim

Bize Ulaşıp Randevunuzu Alın

İster arayarak ister Whatsapp İletişim Hattımızdan bize yazarak sizin için en uygun vakite randevunuzu alın.

Tam Zamanında İnceleme

Tam zamanında yerinize gelelim ve profesyonel olarak sorunun kaynağını bulup hızlıca çözüm yollarını bulalım.

Profesyonel Usta Tesisatçı

Çözüm yolunu kararlaştırdıktan sonra uzman profesyonel tesisatçımız sorununuzu hızlıca çözüme kavuştursun.

Tesisatta En İyi Sonucu Almak

Bir sorunu çözerken başka bir sorunun çıkmasına zin vermiyoruz. Uygun fiyatlı hizmetimiz ile en iyi sonucu alırsınız.

HIZLI SORU CEVAPLAR

Günümüz insan topluluğunun en çok korktuğu tesisat sorunlarından birisi de su kaçakları ve su sızıntılarıdır. Teknolojinin kullanılmadığı geçmiş yıllarda su kaçağını tespit etmek oldukça zordu. Günümüzde ise son teknolojik cihazlar sayesinde su kaçağı tespiti başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Evinizin veya iş yerinizin su faturası normalin üzerinde geliyorsa bir yerlerde su kaçağı problemi var demektir. Su borularının geldiği duvarlarda nem ve sızıntı olup olmadığına bakmak, su sızıntısını bulmak için en ideal yöntemdir. rhoncus eumod eros.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Yapmak Su tesisatı kaçağı tespitinde kişilerin en çok çekindiği konu da duvarın kırılacak olmasıdır. Geçmiş yıllarda, yani teknolojinin günümüzdeki seviyede olmadığı zamanlarda çoğu tıkanıklık açma yönteminde kullanıldığı gibi, su kaçağı problemlerinde de kırma ve yıkma işlemleri sıkça uygulanmaktaydı. Su kaçağının ana merkezini bulmak için tesisatlar kırılmakta ve kaçağın yeri tespit edilmekteydi.

Bu tip kırma ve yıkma işlemleri hem vaktinizi hem de paranızı boşa harcamanıza neden olmakta. Su kaçağından sızan atık sular, duvarlarda hızlı bir şekilde ilerleyerek farklı yerlerden de açığa sızabilmek te. Hatta mutfağınız da oluşan olası bir su kaçağından sızan su, tuvalet ve banyonuzdan bile çıkabilir.

 

Su kaçağı, ev ve iş yerlerindeki su tesisatlarından sızan ve büyük problemlere yol açan tesisat problemlerini ifade etmektedir. Farklı nedenlerden dolayı meydana gelen su kaçakları kısa süre içinde fark edilmeli ve gerekli müdahale yapılmalıdır. Söz konusu su kaçağına mülk sahipleri tarafından müdahale edilmemesi durumunda evin ya da binanın çeşitli bölgelerinde maddi ve manevi çok daha büyük problemlere yol açabilir. Alt ya da yan komşuya sızan sular, duvarlar oluşan rutubet izleri, oluşan kötü koku su kaçağı probleminin verdiği zararı anlayabilmek için yeter de artar bile.

İhtiyacınız Olduğu An 7/24 Acil Tesisat Hizmeti

Ne Sunuyoruz?

Her an yaşanabilecek acil sıkıntılarınızda profesyonel yardım için Profesyonel Kanal Açma internet sitemizden telefon numaramızı arayabilir ve profesyonel hizmet alabilirsiniz.
İzmir Su kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Gelişen teknoloji, her alanda olduğu gibi su kaçağı tespit etme işleminde de işleri oldukça kolaylaştırmakta. İleri teknolojik cihazlar sayesinde hiçbir zarar vermeden yapılan su kaçağı tespiti ekstra maliyeti de ortadan kaldırarak daha ekonomik bir işlem yapmanızı sağlar. Üretilen özel cihazlar ve o cihazları kullanan işinde profesyonel personel kadrosu ile yalnızca su kaçağı olan bölgeye işlem yapılır ve sorunun kaynağı bulunur. Ardından çeşitli çözüm süreçleri ile su kaçağı problemi tamamen ortadan kalkar. Hem son teknolojik ekipmanların kullanılması, hem de işinde profesyonel personeller tarafından yapılan işlemler sayesinde su kaçağı problemi kusursuza yakın ölçüde son bulur ve daha temiz bir hayata kavuşmuş olursunuz.
05309654662